Szukaj weterynarza
Miasto:
Region:
Logowanie
Florysiak Maciej i Dorota Gabinet Weterynaryjny
Adres:
pl. Dąbrowskiego 3
Płock
mazowieckie
Godziny otwarcia:
W DNI POWSZEDNIE W GODZINACH OD 9.00 DO18.00

W SOBOTY OD 9.00 DO 13.00

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA NIECZYNNE
wet
Kontakt:
tel. 24 367 49 86
strona www
* Podana lokalizacja jest tylko orientacyjna, szczególnie w przypadku mniejszych miejscowości
Powiększ mapę  powiększ mapę
Opis:

Profilaktyka kotów


KOCIĘTA
1. Odrobaczanie
Pierwsze odrobacznie przeprowadzamy w piątym tygodniu życia, powtarzamy je po kolejnych dwóch tygodniach. Kocięta muszą być w dobrej kondycji, zdrowe i zadbane. Kolejne terminy odrobaczeń dostosowujemy do kalendarza szczepień.
2.Szczepienia
Kocię szczepimy po ukończeniu przez nie drugiego miesiąca życia (8-10 tygodni) i doszczepiamy po kolejnych czterech tygodniach. To, przeciw jakim chorobom szczepimy kotka, zależy od trybu życia, jaki będzie prowadził- czy będzie wychodził na zewnątrz, brał udział w wystawach itp.
Pasożyty zewnętrzne
Stosujemy wyłącznie preparaty przeznaczone dla kotów, odpowiednie do wieku!!!!! Niektóre preparaty dla psów, zastosowane u kotów mogą powodować u nich bardzo niebezpieczne, czasem śmiertelne zatrucia.
KOTY DOROSŁE
Szczepienie przeciw wściekliźnie powinno być wykonane u każdego kota przynajmniej 1-2 razy w życiu. Koty wychodzące powinny być szczepione co 2-3 lata.
Szczepienia przypominające wykonujemy po roku. Kalendarz szczepień ustalamy dla konkretnego kota, w zależności od jego trybu życia.
Koty wychodzące, polujące powinny być oodrobaczane częściej, nawet co 2 miesiące i za każdym razem, kiedy pasożyty są widoczne w wymiotach, kale, są odkrztuszane lub widoczne w okolicy odbytu.

Profilaktyka psów
SZCZENIĘTA
1. Odrobaczanie
Pierwsze odrobaczenie szczenięta powinny przejść jeszcze u hodowcy, w trzecim i piątym tygodniu życia. Związane jest to z cyklem rozwojowym glisty psiej, którą pieski zarażają się jeszcze w okresie życia płodowego. Kolejne odrobaczania powinny być przeprowadzane co trzy-cztery tygodnie, przed kolejnymi szczepieniami.
2. Szczepienia
Pierwsze szczepienie najlepiej wykonać w wieku siedmiu tygodni. Niezbędne jest zaszczepienie pieska przeciwko nosówce i parwowirozie, są to choroby bardzo groźne i dla małych szczeniąt mogą być śmiertelne. Następne szczepienia odbywają się co cztery tygodnie, jeszcze dwukrotnie. Na końcu podajemy szczepionkę przeciw wściekliżnie. Warto pamiętać, że rodzaj i czas wykonania szczepień może odbiegać nieco od tego schematu. Zależy to od środowiska, z jakiego pochodzi szczenię (np. możliwe jest zaszczepienie wcześniejsze-w szóstym tygodniu, oczywiście szczepionką przeznaczoną do wczesnego szczepienia, dającą odporność mimo obecności przeciwciał matczynych), w jakim środowisku będzie żyło i od jego stanu zdrowia. To bardzo ważne-szczepimy tylko zdrowe zwierzęta! Większość szczepionek obecnych na rynku uodparnia na kilka chorób jednocześnie.
3.Pasożyty zewnętrzne
W miarę potrzeby zabezpieczamy szczenię przeciw pchłom i kleszczom, stosując bezpieczne, odpowiednie do wieku preparaty. Należy dodać, że tzw. obróżki ziołowe nie są skuteczną ochroną.


PSY DOROSŁE
Szczepienia przypominające stosujemy raz w roku, pamiętajmy, że szczepienie psa przeciw wściekliźnie jest obowiązkowe i wymagane prawem.
Odrobaczanie przeprowadzamy co 3-4 miesiące, szczególnie w aglomeracjach miejskich.
Przed szczepieniem pies powinien być odrobaczony, najlepiej 10 dni wcześniej oraz odpchlony. Szczepieniu poddajemy wyłącznie psy zdrowe.
Kalendarz szczepień powinien uwzględniać stan zdrowia, wiek i narażenie na choroby.
Opinie:

Zachęcamy do dodania swojej opinii, aby pomóc innym w wyborze właściwej placówki dla swojego pupila.

Autor:
E-mail:
Opinia:
Kod z obrazka:   

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników tej strony. Właściciel serwisu www.KotyPsy.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dźwięki kota
Ogólnopolski Katalog Weterynarzy

Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Koci słuch jest niezwykle czuły. Pozwala mu to słyszeć dźwięki o dwie oktawy wyższe niż słyszy człowiek. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
jeszcze jedna kurtka)
Polecamy
sklep zoologiczny
Sadurski.com
85 użytkowników online